Kurallar ve hatalar

Öncelikle yıkama sırasında uyulması gereken birkaç temel kurala bir göz atalım.
Bu prosedür günde iki kez yapılmalıdır – sabah ve akşam. Sabah temizliğinde, dermisin yüzeyini gece boyunca salınan sebumdan arındırırsınız, akşamları tüm ev kirlerini, ölü deri parçacıklarını, makyajı temizlersiniz.

Makyajı çıkarmak ve yüzünüzü yıkamak kavramlarını birbirine karıştırmayın. Onlar aynı şey değil. İlk önce, makyajı özel bir temizleyici ile nemlendirilmiş bir pamuklu ped ile çıkarırsınız ve ancak o zaman – yüzünüzü su ve temizleyici ile yıkayın.
Tonlama adımını atlamayın. Bazıları toniği gereksiz bir kozmetik ürün olarak görür, ancak bu bir yanlış anlamadır. Toner, cildin ilave nemlenmesini ve beslenmesini destekler, cilt bakım kozmetiklerinin etkisini artırır. Bu nedenle yıkandıktan sonra yüzünüzü seçilen toniğe batırılmış bir pamuklu ped ile silmeniz önerilir.
Cildi ovalamak, germek için kıskanç ve çok kıskanç olmayın. Tüm hareketler yumuşak, pürüzsüz olmalıdır; çene bölgesinden başlayıp alın ile biten yüzün merkezinden çevreye doğru hareket etmek istenir.
Ovma ürünlerini haftada 1-2 defadan fazla kullanmayın ve elbette temizleyicinizi bunlarla değiştirmeyin.

Yanlış temizleyici seçimi. Bazı kızların yüzlerini duş jeli veya şampuanla yıkamayı başardığı vakaları geçelim – umarız çoğu bunu yapmaz. Bununla birlikte, birçok insan yüz derisini temizlemek için normal (hatta çamaşır) sabun kullanmanın oldukça haklı olduğunu düşünüyor. Sabun cildi kurutur, soyulmaya başlar, asit-baz dengesi bozulur, mikro döküntüler oluşur. Aşağıda yüzünüzü yıkamak için en iyisinin ne olduğundan bahsedeceğiz.

Kendinizi yıkamak için neler yapabileceğiniz ve kullanmanız gerektiğinin bir listesini sunuyoruz.
Sabun. Peki, nasıl olabilir, diyorsunuz, çünkü sadece yıkanmamaları gerektiği söylendi. Ancak bu, herhangi bir toplu pazarda satılan sıradan tuvalet sabunu değil, özel bir tuvalet sabunu anlamına gelir. Değerli yağlar, vitaminler ve bitki özleri içeren doğal el yapımı ürünler var. Son zamanlarda, Afrika siyah sabunu çok popüler oldu.
Bebeklerin hassas cildine bile uygun olan bebek sabunu ile yüzünüzü yıkamak da yasak değildir.

Yıkama tam bir bilimdir. Bütün sistemler bu prosedürü öğretmek için geliştirilmiştir. Aşağıda bazılarını size tanıtacağız.
Kore sistemi “4-2-4”
Ana adımlar.
İlk 4 dakika. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi hidrofilik yağ ile tedavi edilir, ardından bu 4 dakika boyunca masaj yapılır. Bu, gözeneklerin açılmasına, yağ tıkaçlarının temizlenmesine yardımcı olur ve dekoratif kozmetik kalıntıları da giderilir. Yağı durulamanıza gerek yoktur.
2 dakika sonra. Bir temizleyici (köpük, jel) uygulayın. Yağ bazı ile karışacaktır.
4 dakika kaldı. Önce ılık suyla (2 dakika), sonra soğuk suyla yıkayın.